Rezultati 1 do 4 od 4
    AR POČETNIK gizmo avatar
    Registrovan
    12.10.2015
    Auto
    Fiat Doblo maxi 1.6, 2016.

gume za Fiat Doblo maxi

Pozdrav svima.

Imam Fiat Doblo maxi 1.6 i za njega fabricki (i po knjizici) idu samo gume 195/60/16 sto je prilicno neuobicajena dimenzija.
    Auto retko kada opterecujem sa vise od 150kg (plus putnici) i mislim da mi nisu neophodne kargo gume.
    Zna li neko da li mogu da predjem na 205/55/16 (zadnji kosevi su prilicno plitki)?

Hvala unapred.

Starosedelac Space avatar
    Registrovan
    01.09.2013
    Auto
    BMW X1 2.0D
    Kolika je širina felne i koliko ofset? Ajde da predpostavimo da je 7J, te da je ofset ET40, ovako bi to izgledalo. Prečnik celog točka bi bio manji za 8 mm. Što nije strašno, tj. u granicama je normale (ispod ovoga nema smisla ići).

E sad s obzirom da ne znamo koliko je široka felna i koliko ide unutra iliti spolja, ja biš išao na ovu opciju gde je razlika u plusu smao 2mm:

Malo je onih koji razumeju ono što je razumljivo, a opet nerazumljivo razumnim ljudima!

AR POČETNIK gizmo avatar
    Registrovan
    12.10.2015
    Auto
    Fiat Doblo maxi 1.6, 2016.
    Hvala na odgovoru

Posto za letnje gume koristim alu felne od Fiat 500 uz konsultacije sa majstorima u Kemoimpex kupio sam gume 205/55/16 i sve je ok.

Starosedelac Space avatar
    Registrovan
    01.09.2013
    Auto
    BMW X1 2.0D
    Nema greške, jeste manji prečnik, ali zanemarljivo.
    Malo je onih koji razumeju ono što je razumljivo, a opet nerazumljivo razumnim ljudima!

Bookmarks

Ovlašćenja postavljanja

• Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •