Nedavno sam pazario citroen xsaru 1568cc3 109ks , primetio sam da je akumulator losiji i zeleo bih da stavim nov.gledajuci po internetu nagledao sam se svega a konkretno na sajtu win win-a naleteo sam na sledecu recenicu -"Isti model automobila može da koristi različit raspon kapaciteta. Ako imate veliki broj uređaja koji rade na struju (klima, gdejač sedišta, audio sistem velike snage...) uzmite najveći kapacitet gledajući u Ah a da može da stane u Vaše vozilo.. "
Akumulator koji se trenutno nalazi u vozilu je 74Ah 680A. Ono sto je zanimljivo je da sam nalazio jace a jeftinije.Moje pitanje je dakle jednostavno (s obzirom da nisam uspeo naci fabricke preporuke) koji je najjaci akumulator po Ah/A koji smem da ubacim a da pri tome ne ostetim instalaciju? Takodje, nisam siguran dali kod mog auta koji je 2003 godiste moze doci do problema prilikom zamene u smislu da se nesto poremeti oko kompijutera/cipa jer sam negde citao da se i na to treba obratiti paznja ali da nije slucaj sa svim automobilima?