Pozdrav svima. Pikirao sam jedan i30, 2010. godiste, 1,4 sa fabrickim ugradjenim plinom. presao 123k, realna je kilometraza. Auto izgleda sasvim pristojno, spolja dosta dobro, unutra ono klasika za njih izguljen malo volan, sediste vozaca malo izbledelo. Menjac precizan do bola, motor ok, ubrzava pristojno do 120km/h, posle toga je dosta trom. Uglavnom ne bih ga nigde ni vozio preko toga. Trosi 8,5 - 9l plina. Ima neko lupkanje na desnom tocku i problem sa plinom (ne prabacuje automatski na plin i malo se oseti unutra) ali je vlasnik rekao da ce to srediti u servisu ukoliko se odlucim na kupovinu. Plasticni okvir-ram levog retrovizora je pukao i ono zadnje stop svetlo gore na 5. vratima je naprslo, sto im je takodje boljka. Kupljen je u Srbiji, drugi vlasnik. Ceni ga oko 4700e, nije fiksno, ali i to je vec spustena cena.

Treba mi pouzdan, ekonomican auto, pristojnog izgleda i da bude komforan. Preferiram hecbek. Za gradsku i kracu medjugradsku voznju (do 100km udaljenosti) koji bi me sluzio narednih 5-6 godina bez vecih problema, uz naravno pravilno odrzavanje. Pa ako moze neki savet posto sam se od prijatelja naslusao svega i svacega. Od toga da je to odlican auto za ok cenu, pouzdan, mali potrosac. Do toga da se lako kvare, posebno kad predju 150k km. Da je motor bas slab za tu masu, mora da se vozi na vecim obrtajima te se brze haba, da treba da insistiram na ceni od 4000e maksimum itd.

Svaki savet bi mi bio koristan.